Eivorin matkassa
Valokuvaaja Tuomas Heinosen luontokuvanäyttely Utön reittialueen maisemista, linnustosta sekä vedenalaisesta maailmasta.
Näyttelyn kuvat muodostavat ytimekkään koosteen alueen luonnosta eri vuodenaikoina.
Kuvien pääpaino on maisemakuvissa, mutta lintu- sekä vedenalaiskuvat
täydentävät kokonaisuutta. Näyttelyn kuvat ovat kuvattu vuosina 2009-2012.
Näyttely on nähtävillä M/S Eivor yhteysaluksella Utön reittialueella.
Lisätietoja sijainnista ja aikatauluista: www.rosita.fi/mseivor
Näyttely on pystytetty 14.8.2012 ja se sisältää 50 taulua kolmessa eri kokoluokassa. Näyttelyn on tarkoitus jäädä laivalle pysyväksi näyttelyksi.
Näyttelyä on tukenut M/S Eivorin varustamo Rosita Oy.
Valokuvaajan yhteystiedot:Tuomas Heinonen 041 545 8363 tuomas@sinunkuvasi.com www.tuomasheinonen.com |
M/S Eivorin yhteystiedot: Puhelin ohjaamoon 044 500 0503 Puhelin keittiöön 044 500 0506eivor@rosita.fi |
LADATTAVA MATERIAALI:
- Lataa Utön auringonnousu maisema isompana versiona TÄSTÄ (5513 x 3675 px / 300 dpi). Kuvan käyttäminen sallittu vain Eivorin matkassa näyttelyn uutisoinnissa. Kuvan yhteydessä mainittava ”Tuomas Heinonen / www.tuomasheinonen.com”.
- Lataa Eivorin matkassa esite isompana versiona TÄSTÄ (3543 x 1906 px / 300 dpi)